Ušetřím, hurá!

10.02.2023

Slýchávám často prosbu o ušetření peněz na svatbě. O což se samozřejmě pokaždé snažím a většinou to i vyjde. Ale je to o především spolupráci, ať už s nevěstou, nebo družbou, či kýmkoliv, kdo si bere svatbu na starost. Než si mě najmou, tak si řekneme základní informace, jejich požadavky a představy, k tomu patří i informace o přibližném rozpočtu. To abych věděla, jak moc se mohu ponořit do dekorací, doprovodného programu, cateringu a detailů všeobecně.

Míchat vyšlechtěné lilie s pampeliškami hold není úplně to pravé.

No jo, ale občas se mi stane, že se od menších požadavků se stanou nesmyslné. Jak se tomu říká: "hodně hudby za málo peněz". Takhle to ale moc nefunguje. Vše pak může působit amatérsky, nedodělaně, či dokonce nevkusně. Obrazně řečeno: míchat vyšlechtěné lilie s pampeliškami hold není úplně to pravé.


foto: weddingbee
foto: weddingbee

Mišung všeho

Nebo u zlatobílé svatby využít křiklavě růžových balonků, které zbyly z tetičky oslavy: "Tímto ušetříme a vyplníme jimi támhleten prázdný roh, hlavně, aby toho bylo nejvíce", ehm, tudíž přeplácané, a jak říká můj muž "pět devět pět devět" (tj. páté přes deváté :-) )To taky není vončo. Takhle se na svatbách opravdu nešetří. 

Drž se stylu vybrané dekorace, barev. Nemíchej vše kolem, co najdeš doma, s pocitem, že ušetříš.

To když už ušetřit, pak balónky vhodných barev neřešit přes agenturu, ale nakoupit je osobně v nějakém obchodě, či online. Pokud tedy vyloženě nechcete velkou balónkovou dekoraci, tam už bych doporučovala opravdu profíky, ale zase - nevolit hned první, na které narazíte. Chce to profiltrovat několik nabídek, a poté se rozumně rozhodnout. To už pak můžete také nechávat na mně, nebo své koordinátorce/ovi, která/ý by toto měl/a mít v malíku.

Proto doporučuji, opravdu si promyslet, jaký styl svatby chcete a lze jej udělat vkusně a i bez přeháněk s penězi, či mixáží všeho možného dohromady. Pokud nejsou finance na honosné dekorace, raději jich mít méně, ale fikaně vymyšlené. K dekoracím a typům svateb se ještě vrátím.

Krásný den všem.

Stacy Farská - SF EVENT CZ, www.sfevent.cz, sfeventcz@gmail.com, 728526054

*pozn.: foto z WeddingWire